Tanıtım

ROBOTLAR VE AKILLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ DOKTORA PROGRAMI
 
Robotlar ve Akıllı Sistemler Mühendisliği, sanayi süreçlerinde verilerin toplanması, bu verilerin ihtiyaçlar doğrultusunda işlenmesi ve uygulamaya dönük olarak kullanılması alanlarını kapsayan ve Mekatronik, Makine, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar ve Endüstri Mühendisliği gibi farklı disiplinlerin ortak çalışmalarıyla gelişmekte olan disiplinlerarası bir mühendislik dalıdır.
 
Robotlar ve Akıllı Sistemler Mühendisliği Doktora Programının, Robotlar ve Akıllı Sistemler Mühendisliği Yüksek Lisans Programına benzer şekilde, Berlin Teknik Üniversitesi, Alman Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) ile iş birliği içerisinde sürdürülmesi planlanmaktadır. Doktora programı kapsamında adaylara geniş bir alanda uygulama odaklı projelerde yer alarak kendilerini araştırma alanında geliştirme imkânı sunulacaktır. Program dili İngilizcedir.

Öğrenci başvuru, kabul, kayıt koşulları ve kontenjanlar önümüzdeki günlerde web sayfamızdan ilan edilecektir. 

Ph.D. IN ROBOTICS AND INTELLIGENT SYSTEMS
 
Robotics and Intelligent Systems Engineering is an interdisciplinary engineering field dealing with the collecting and processing of information and its application-oriented utilization in industrial processes which continuously develops with contributions from various scientific fields such as Mechatronics, Mechanical, Electrical-Electronics, Computer and Industrial Engineering.
 
Ph.D. Program in Robotics and intelligent Systems, similar to the Master of Science in Robotics and intelligent Systems, is planned and will be executed with the cooperation of Technical University Berlin, German Ministry of Education and Research and the German Academic Exchange Service (DAAD). Candidates will be offered the possibility to develop themselves in the research field by participating in application-oriented projects in a broad spectrum. Language of instruction is English.

Student application, admission, registration conditions and quotas will be announced on our website in the coming days.